Szok! Ludzie, czy to szaleństwo ma jakieś granice? Neil Miller (autor książek, najnowsza będzie wydana w Polsce) podesłał taki oto tekst:

American Academy of Pediatrics chce, aby wszyscy przestali nazywać karmienie piersią “naturalne”, ponieważ przez to ludzie uwierzą, że naturalne jest lepsze, a to podważa cele zdrowia publicznego w zakresie szczepień (co nie jest naturalne). Oto cytat z artykułu:

“Jesteśmy zaniepokojeni promocją karmienia piersią, które chwali się jako ‘naturalny’ sposób karmienia niemowląt. Ten przekaz odgrywa rolę w potężnej perspektywie, że ‘naturalne’ podejście do zdrowia jest lepsze, punkt widzenia, który został zbadany w niedawnym sprawozdaniu Nuffield Council on Bioethics (Rady Nuffield ds. Bioetyki). Promowanie karmienia piersią jako ‘naturalne’ może być etycznie problematyczne, a jeszcze bardziej niepokojące jest to, że może wzmocnić przekonanie, iż ‘naturalne’ metody są przypuszczalnie zdrowsze. To może ostatecznie zakwestionować cele zdrowia publicznego w innych kontekstach, zwłaszcza szczepień w dzieciństwie.”

Źfródło: http://pediatrics.aappublications.org/content/early/2016/03/02/peds.2015-4154
Znalezione na: https://www.facebook.com/neilzmiller/posts/10156588240430391?fref=nf


 

American Academy of Pediatrics jest co roku wspierana milionami dolarów od producentów mleka dla niemowląt takich jak Procter & Gamble, Gerber czy Nestle. – Źródło: http://www.cspinet.org/integrity/corp_funding.html

 

We are also a sponsor of the “Institute for Healthy Childhood Weight”, established by the American Academy of Pediatrics. – Źródło: http://www.nestle.com/asset-library/documents/library/documents/annual_reports/2012-annual-report-en.pdf

 

Zobacz na: Mleko Matki Vs. Mleko Modyfikowane – Porównanie Składu.

 

%d bloggers like this: