Szczepionka na pneumokoki

Pneumokok to należąca do paciorkowców bakteria tlenowa o wprowadzającej wiele zamieszania nazwie systematycznej Streptococcus pneumoniae, czyli dwoinka zapalenia płuc. Pneumokoki to powszechny składnik fizjologicznej flory komensalnej (pozostającej w symbiozie z naszymi organizmami). W stanie równowagi biologicznej nie tylko jest nieszkodliwy, ale wręcz pożyteczny.

Holandia – Troje dzieci zmarło po podaniu szczepionki Prevenar (06.11.2009)

Argentyna – zmarło 14 dzieci, na których testowano szczepionkę przeciwko pneumokokom (11.07.2008)

 

Badanie  7-walentnej skoniugowanej szczepionki przeciw pneumokokom u dzieci z nawracającym ostrym zapaleniem ucha środkowego wykazało przesunięcie kolonizacji pneumokokowej w kierunku serotypów innych niż szczepionkowe i wzrost gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus) związanego z ostrym zapaleniem ucha środkowego po szczepieniu.”

Te odkrycia sugerują naturalne współzawodnictwo pomiędzy kolonizacją pneumokoków typu szczepionkowego a gronkowcem złocistym, co może wyjaśniać wzrost ilości zapaleń ucha środkowego związanych z gronkowcem złocistym po szczepieniu.” – Colonisation by Streptococcus pneumoniae and Staphylococcus aureus in healthy children.

Brenda i David McDowell mieli zdrowe, pogodne trojaczki. Obawiali się szczepionek, więc rozkładali je w czasie i po jednej na wizycie. A okazuje się, że i nawet ta jedna może zaszkodzić. Tego samego dnia, kiedy otrzymały szczepienie przeciwko pneumokokom, cała trójka cofnęła się do ciężkiego autyzmu! Oczywiście lekarze próbowali zgonić to na geny, choć nawet genetyk przyznał, że nie ma takiej możliwości. Potem kiedy odmówili dalszych szczepień do czasu wyjaśnienia sytuacji – zostali bezczelnie „zwolnieni” z usług tamtej kliniki i nikt im nie pomógł, wszystkie terapie musieli finansować z własnej kieszeni…

Dr Humphries: Właśnie kupiłam „różową” książkę CDC na temat szczepień, ponad 500 stron za $40.00. Bardzo różni się od tych uproszczonych (dosł. ogłupionych) informacji podawanych do publicznej wiadomości na ich stronie internetowej, i od jeszcze bardziej uproszczonych ulotek informacyjnych przekazywanych pacjentom. Patrzcie na to:

Nie ma konsensusu odnośnie zdolności PPSV23 w zapobieganiu bakteriemii pneumokokowej płuc (zapalenia płuc). Z tego powodu, dostarczyciele powinni unikać odnoszenia do PPSV23 jako do „szczepionki przeciwko zapaleniu płuc.  

There is no consensus regarding the ability of PPSV23 to prevent non-bacteremic pneumococcal pneumonia. For this reason, providers should avoid referring to PPSV23 as “pneumonia vaccine”.

Aha, czyli tak …. Niech ktoś lepiej stworzy jakiś biuletyn dla wszystkich dostawców, ponieważ tak właśnie większość lekarzy nazywa to szczepienie. PPSV23 jest szczepionką podawaną pacjentom z wyciętą śledzioną, z upośledzoną odpornością i osobom starszym. Wmawia się im, że to zapobiegnie u nich zachorowaniu na zapalenie płuc. Nie podaje im się danych dotyczących 60% skuteczności, a lekarze nie mają o tym wszystkim bladego pojęcia.

Oto link CDC, gdzie można kliknąć na różne fragmenty tej książki

Rozwiń >>

Historia małej Lakshmi, która jako nie w pełni zdrowe dziecko została zakwalifikowana przez swojego lekarza do badań klinicznych nad szczepionką przeciwko pneumokokom Prevenar 13. Po trzeciej dawce szczepionki dziewczynka zmarła – zatrzymało się jej serduszko.
Indie jako biedny kraj stanowi wspaniały poligon doświadczalny do testowania nowych leków. Mieszkańcy ciesząc się, że zarobią niewielkie pieniądze na utrzymanie rodziny poddają siebie i swoje dzieci licznym eksperymentom medycznym, niejednokrotnie – wielokrotnie, co jest niedopuszczalne, ale dla zarobku obchodzą te przepisy ryzykując swoim zdrowiem, a nawet życiem.
Indie są także jedynym krajem gdzie obniżono granicę wieku niemowląt poddawanym testom klinicznym z 60 do 42 dni.
Fragment ten pochodzi z filmu dokumentalnego „Człowiek najlepszy królik doświadczalny”.

Szczepionka na pneumokoki

%d bloggers like this: