Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie. – Georg Santayana.

Orwell pisał, że „kto kontroluje przeszłość, kontroluje przyszłość. Kto kontroluje teraźniejszość, kontroluje przeszłość”.  A mottem jednego z twórców marketingu o imieniu Edward Bernays twierdził, że „każdy pomysł zostanie zaakceptowany przez społeczeństwo o ile lekarze go wprowadzą”, biały kitel ma swoją moc o czym można się przekonać na przykład w eksperymentach Stanley’a Milgrama. Oficjalnie medycyna w ogóle to lubi się szczycić tym, że jest oparta na dowodach, tylko, że historia pokazuje, że wprowadzając jedyne słuszne rozwiązania ci, którzy to posuwają do przodu korzystają chyba z radzieckiej teorii dowodów A. Wyszyńskiego „dowodem jest to co za dowód osoba uprawniona do jego oceny za dowód uzna” i zasady wentyla, wszystko dobre co wspiera mój tok rozumowania. Słowa, które padły 1 czerwca 1984, spisane przez funkcjonariuszy FDA-Federal-Register usprawiedliwiające wprowadzenie nowego prawa legalizującego niechlujstwo w czasie wytwarzania szczepionki przeciw polio raczej budzą więcej wątpliwości co do motywów, niż upewniają co do tego, żeby medycyna była oparta na rzetelnych dowodach

wszelkie ewentualne wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa szczepionek bez względu na to, czy są zasadne czy nie, nie mogą ujrzeć światła dziennego z uwagi na potrzebę zapewnienia ciągłości ich wykorzystania do maksymalnego stopnia w zgodzie z celami ochrony zdrowia publicznego narodu”.

Nauka to nie system wierzeń, przynajmniej my tak uważamy, a metody dochodzenia do prawdy obiektywnej. Jest kilka fundamentów rozumności człowieka, który epistemologicznie jest realistą, czyli uważającego, że istnieje obiektywna rzeczywistość niezależna od naszego poznania:
1. Sądy muszą być sądami wewnętrznie niesprzecznymi
2. Zgodność ze światem realnym [doświadczeniem] 3. Musimy przewidywać praktyczne konsekwencje naszych sądów, poglądów i koncepcji.
4. Historyzm – znajomość dorobku naszej kultury i tradycji, żeby nie próbować ponownie wynaleźć koła lub wyważać otwartych drzwi.

Ucząc się historii i nie tylko, znajdujemy przewidywalny zestaw konkretów – co, kto, gdzie i oczywiście kiedy. Ale niemal zawsze brakuje kontekstu, czyli DLACZEGO i JAK?
W szkołach przyzwyczajani jesteśmy do myślenia, że żyjemy w idealnej wizji tego jak społeczeństwo powinno wyglądać.
Ale czyja to jest wizja? I jakie są ich ideały?

Poniżej zamieszczamy materiały, które dają kontekst do obecnych wydarzeń związanych ze szczepieniami jako jednego z elementów współczesnej medycyny:

Szczepienia: Historia mitu – Roman Bystrianyk i dr Suzanne Humphries

Przymus szczepień – historia szczepień obowiązkowych – dr Sherri Tenpenny

Antyszczepionkowa Liga z Leicester – 1869 rok

Metoda Leicester – ospa prawdziwa i nieszczepieni

Jak dawniej leczono – Nathan Belofsky

Jak wymierały epidemie – Józef Słonecki

Choroby nagminne – dr A. Kube – 1929 rok

Jak instalacje wodno-kanalizacyjne (nie szczepionki) eliminowały choroby – Joel Edwards

Jatrogenia – choroby wywołane przez lekarzy

Złe leki. – Ben Goldacre

Leki gorsze od wojen?

LEKI… trzecia przyczyna śmierci w XXI wieku

Wiwisekcja i doświadczenia na ludziach

Hipoteza HIV/AIDS

„Béchamp czy Pasteur? Zaginiony Rozdział z Historii Biologii”

Every Second Child (Co Drugie Dziecko) – dra Archie Kalokerinos

Dr Woroń: nie ma pacjentów, którym nie moglibyśmy zaszkodzić

W linku poniżej znajdziesz polską książkę z 1904 roku opisującą historię szczepień przeciw ospie autorstwa Wincentego Pixa – O krzyczącej niedorzeczności i strasznej szkodliwości szczepienia ospy.

„Każdy lekarz ma swoją ulubioną chorobę.” – Henry Fielding

„Lekarze mają wyjątkowe szczęście, że słońce opromienia ich powodzenie, a ziemia przykrywa ich błędy.” – Sokrates

„Najlepszymi lekarzami na świecie są: doktor dieta, doktor spokój, doktor dobry humor oraz doktor praca.” – Jonatan Swift

„Nikt nie potrafi tak solidnie zakopać swoich błędów jak lekarz.”  – Agrypa

„Szczęśliwy jest ten lekarz, którego wzywają do końca choroby.”  – Francois Rabelais

„Zły to lekarz, który stosuje lekarstwo gorsze od samej choroby.”  – Sofokles

„Jeżeli ludzie się zgodzą, żeby rząd kontrolował ich jedzenie oraz leczenie, to w krótkim czasie ich zdrowie będzie w podobnie opłakanym stanie, jak dusza niewolnika”. – Thomas Jefferson

“If I could live my life over again, I would devote it to proving that germs seek their natural habitat, diseased tissue – rather than being the cause of the diseased tissue.” – Rudolph Virchow

“Nothing is lost, nothing is created … all is transformed. Nothing is the prey of death. All is the prey of life.” – Antoine Béchamp

“The specific disease doctrine is the grand refuge of weak, uncultured, unstable minds, such as now rule in the medical profession. There are no specific diseases; there are specific disease conditions.” – Florence Nightingale

Excerpt rom the Anti-Vaccinator, and Advocate of cleanliness. Montreal, October 1885

Fragment z Anty-Szczepionkowca. Montreal, październik 1885 rok [Anti-Vaccinator, and Advocate of cleanliness. Montreal].
Brzmi znajomo?

„Zgłaszanych jest setki przypadków śmierci dzieci, które były zdrowe aż do czasu szczepienia, po którym nastąpiły dłuższe, lub krótsze okresy ich cierpienia; cierpienie to miało przeważnie swój początek w dniu tej operacji, po czym stopniowo postępowała choroba. SZCZEPIENIOWCY ZAPRZECZAJĄ, ŻE ISTNIEJE ZWIĄZEK POMIĘDZY SZCZEPIENIAMI, A ICH ŚMIERCIĄ i orzekają ich śmierć jako następstwo innych przyczyn. Problem polega na tym, że świadkami ich śmierci są TYLKO MATKI I OJCOWIE, a ich zeznania nie mają wagi w naukowych rozważaniach.
Co więcej, przez ten pogrom niewinnych żyjemy obecnie w epoce Jennera.”

Nowa moda antyszczepionkowa

Rok 1902! Antyszczepionkowa Społeczność Ameryki, znana również jako stowarzyszenie „wpół oszalałych”, „zagubionych” ludzi, którzy piszą, harują i marzą o czasach, kiedy będzie to zgodne z prawym, aby zachować nienaruszone, czyste ciało, jakie jest nam podarowane przez Matkę Naturę, przesyła POZDROWIENIA dla „podejrzanego”.
Jesteś zaproszony, aby do nas dołączyć.

Historia szczepień - 4 pokolenia
Moda na nieszczepienie

Historia szczepień

%d bloggers like this: